O coachingu językowym

Nauka języków obcych jest w szkołach i na wielu kursach bardzo osamotniona. Podręcznik, słówka, gramatyka, sprawdzian, piątka i od nowa. Ale czy zastanawiałaś się, dlaczego mimo dobrych ocen tak ciężko się odezwać? W obszarze języków obcych jest coś, co ciągle kuleje, a uczący się czują, że mimo lat  pracy nad angielskim czy niemieckim nadal czują lęk przed mówieniem. 

By swobodnie mówić, nie wystarczy nauczyć się listy słówek albo prawidłowo wypełnić ćwiczenia z lukami. Nauka języka to złożony proces, który bez spojrzenia w głąb siebie i stałego przyglądania się swoim postawom, przekonaniom czy obawom może nie przynieść żadnego efektu poza piątką z testu. Dlatego też do Waszej dyspozycji oddajemy Basię, która w ramach kursów prowadzi dla Was coaching językowy. 

Wiemy, że to dla Was nowość, dlatego w  jednym miejscu zebraliśmy odpowiedzi na Wasze pytania o sesje coachingu językowego – mamy nadzieję, że pomogą Wam w podjęciu decyzji, a jeśli wciąż coś pozostaje dla Was niejasne – jesteśmy do Waszej dyspozycji!

  1. Jak coaching realnie wpłynie na moją naukę języka? 

To zależy od Ciebie! 😊 Dzięki coachingowi możesz przełamywać swoje bariery, zmieniać przekonania i nabierać swobody, pewności siebie w mówieniu. Za naszymi motywacjami bardzo często stoją głębiej ukryte przyczyny, które mogą komplikować nam funkcjonowanie w wielu dziedzinach życia. Coaching ma na celu przyjrzenie się wszystkim potencjalnym przeszkodom oraz znalezienie rozwiązania na ich przezwyciężenie. 

  1. Jak wyglądają sesje coachingu językowego? 

Sesje coachingu językowego tworzą bezpieczną przestrzeń, w której możesz rozwiać swoje wątpliwości związane z nauką języka obcego, podzielić się obawami przed mówieniem i nad nimi pracować, ale i pomysłami, inspiracjami czy zwiększyć motywację do nauki. Coaching jest kolejnym narzędziem, które wesprze Cię w swobodnym mówieniu.

➡ Zajęcia odbywają się po polsku i prowadzi je Basia Górka. O Basi, jej przygotowaniu i doświadczeniu możecie przeczytać tutaj: www.basiagorka.pl

➡ Możesz z nich korzystać zarówno na kursach indywidualnych, jak i grupowych.

➡ To Ty nadajecie im tempo i charakter – wszystko zależy od tego, czego Ci aktualnie potrzeba: motywacji, przełamania barier, wymiany doświadczeń, a może przegadania konkretnych sytuacji?

  1. Kto je prowadzi? Jakie ma przygotowanie/doświadczenie? 

Zajęcia prowadzi Basia Górka, z wykształcenia coach i lingwista – co prawda zajęcia odbywają się w języku polskim, natomiast znajomość procesu nabywania językowych umiejętności od podszewki daje Basi możliwość postawienia się na miejscu kursanta i jeszcze lepszego zrozumienia, z jakimi trudnościami może się mierzyć.

  1. Jak często odbywają się spotkania? 

Spotkania odbywają się raz w miesiącu, zazwyczaj co 3 tygodnie.

  1. Czy raz na 3 tygodnie to nie za rzadko, by coaching był efektywny? 

Przyjmuje się, że najbardziej efektywną częstotliwością sesji coachingowych są 2-3 tygodnie. Jeśli więc poczujesz, że masz  potrzebę spotykać się częściej, na Twoją prośbę możemy zwiększyć częstotliwość spotkań.

  1. Nie mam problemu z mówieniem po angielsku, nie wstydzę się moich błędów. Jak w takim razie skorzystam z coachingu? 

Coaching to narzędzie wspierające rozwój w każdym tego słowa znaczeniu! Zastanówmy się więc, dlaczego uczysz się języka? W jakim celu go używasz? W pracy, życiu prywatnym, na wakacjach? W każdej z tych sytuacji i wielu innych, będącej dla nas wyzwaniem, przyda się wsparcie w rozwijaniu skrzydeł. Posługiwanie się językiem to nie tylko „wyrzucanie” z siebie zdań czy słówek – to również myśli, uczucia, emocje i sytuacje, w których musimy się odnaleźć. Być może nie stresujesz się wyprawą do sklepu, ale rozmową z przełożonym w języku obcym już tak? 

  1. Dlaczego każdy kurs grupowy objęty jest coachingiem?

Dlatego, że wierzymy w jego siłę! Coaching jest fantastycznym narzędziem, które wspiera w rozwoju, wzmacnia pewność siebie i pozwala spojrzeć na życie z innej perspektywy, a my… do nauki podchodzimy holistycznie. Zależy nam na tym, aby wyposażać naszych kursantów w o wiele więcej niż tylko znajomość słownictwa. Naszym celem jest przygotowanie Cię do swobody w rozmawianiu – coaching jest spójny z naszym podejściem do zdobywania językowych umiejętności i doskonale wpisuje się w filozofię szkoły. 

Related Posts

Leave a Reply